kavanoz-etiket

Kavanoz etiketi, plastik ve kağıt etiketlerden istenilen boyutlarda üretilen barkod etiketleri, üretilince barkod yazıcılar ile termal veya doğrudan termal baskı yöntemi ile baskı yapılabilmektedir. Barkod etiket, çoğunlukla baskısız etiket olarak kullanılır sadece istenirse barkod yazıcı ile yazdırılacak bölgenin dışında sabit olan logo vb. Baskılar üretim aşamasında yapılabilmektedir. 

Hemen hemen her sektörde kullanılan barkod etiketleri, sektöre ve ihtiyaca göre farklılık göstermektedir.  Bu yüzden sorunsuz bir etiketleme çözümü için plastik yada kağıt etiket türlerinden doğru olanı tercih edilmelidir.  

Barkod etiketleri genellikle bütün barkod yazıcılar ile yazdırılabilmektedir. Termal özellikli olan barkod etiketlerinin yazdırılmasında ribon kullanılmaz, termal olmayan etiketler için etiket yüzeyine göre doğru ribon tercihi önemlidir.  Kağıt etiketler için genel anlamda Wax ribon kullanılmaktadır, plastik etiketlerde ise Wax/Resin ribon yada Resin ribon tercih edilmelidir.

Baskılı ve baskısız olarak üretilen barkod etiketleri ile alakalı daha çok malumat için sizinle tanışmaktan kıvanç duyacağız.